środa, 29 marca 2017

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne GWP.pl - "Filip, Pusia i nowy przyjaciel" Elżbieta Zubrzycka

Jakiś czas temu prezentowałam na blogu niezwykle ciekawą książeczkę o przygodach zajączka Filipa i jego przyjaciółki Pusi >>KLIK<<, a dziś przyszła kolej na następną, już trzecią część perypetii małego zajączka. Tym razem tytuł książeczki brzmi "Filip, Pusia i nowy przyjaciel" i jak zwykle znajdziemy w niej pouczającą historię i mądre, życiowe rady dla dzieci i rodziców.
Opis szczegółowy:

Tytuł: "Filip, Pusia i nowy przyjaciel"
Autor: Elżbieta Zubrzycka
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne GWP.pl
Oprawa: twarda
Format: 200 x 200
Ilość stron: 100
Rok wydania: 2017 
Cena: 24.90 zł, na stronie GWP.pl można ją dostać już za 19.90 zł >>KLIK<<


Nastała jesień, liście spadają z drzew, ptaki odlatują i wraz z tą porą roku rozpoczyna się niebezpieczny czas dla leśnych zwierząt, ponieważ zaczyna się okres polowań. Niczego nieświadomy zajączek Filip, siedząc sobie w krzaczku, dostrzega bardzo niekulturalnego mężczyznę, który ewidentnie na coś czeka, zaśmiecając przy tym las papierkami i butelką. Filipowi bardzo nie spodobało się zachowanie owego pana, ale jeszcze większą złość poczuł, gdy ten postanowił kijem rozwalić barć ukrytą w komorze drzewa, by wydostać z niej trochę miodu. Zajączek po raz kolejny udowodnił jakim jest bohaterem, znalazł w sobie odwagę i postanowił działać by odwrócić uwagę mężczyzny, nie mając pojęcia na jakie niebezpieczeństwo się naraża. Gdy człowiek dostrzegł zajączka, zaczął głośno krzyczeć i kogoś wołać, jednocześnie dając nogi za pas, gdyż pszczoły zorientowały się, że grozi im niebezpieczeństwo i cały rój rzucił się na niego.

Po chwili z lasu dobiegło głośne szczekanie i tupot końskich kopyt, jedna z pszczół poinformowała zajączka żeby szybko uciekał, ponieważ ludzie urządzili sobie polowanie i czyhają na życie małego futrzaka. Zajączek uciekał co sił w nogach, ale niewielkie miał szanse przy wyszkolonych, szybkich jak błyskawica, chartach i tylko dzięki nagłemu pojawieniu się Pusi, zajączek został uratowany. Pusia wzięła go na grzbiet, jednak jeden z groźnych psów nadgryzł jej ogon i wyrwał kilka piór, co spowodowało, że nie była w stanie lecieć z takim obciążeniem i zrzuciła Filipa w ogródku człowieka, który w poprzedniej części książki, uratował ich przed zamarznięciem. I wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że na podwórku również pojawiło się zagrożenie w postaci psa Burka, który na szczęście był przywiązany do łańcucha, ale i tak przerażał schowanego w krzaku zajączka, drżącego ze strachu.

Gdy nastała cisza i myśliwy wraz z psami oddalili się, zajączek zastanawiał się jak ma opuścić gospodarstwo człowieka, żeby zły pies go nie dopadł, w tym czasie Burek nawiązał z nim rozmowę i okazał się być miłym, sympatycznym psem, nie takim strasznym jak się do tej pory wydawało Filipowi. Na to nadleciała Pusia, która niczego nieświadoma chciała uratować zajączka i znów wziąć go na grzbiet, jednak przyjaciel poinformował ją, że nie ma się czego obawiać, gdyż nowo poznany kolega jest bardzo uprzejmy. W ten sposób nawiązała się przyjaźń między zającem, łabędziem i psem, którzy spędzali ze sobą coraz więcej czasu i wspólnie się bawili. A pewnego razu Burek zaprosił przyjaciół na ciekawe wydarzenie, jakim było wieczorne słuchanie opowieści babci, która przyjeżdżała w odwiedziny do wnuczka. 
Jak zakończy się ta historia, jaki morał będzie zawierać opowieść przytoczona przez babcię? 
Tego dowiecie się czytając książeczkę :).

Książeczka "Filip, Pusia i nowy przyjaciel" autorstwa Elżbiety Zubrzyckiej, to kolejna ciekawa propozycja Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, skierowana do dzieci i rodziców, zawierająca wiele mądrych rad, które można zastosować w życiu. Książeczka ma na celu bawić, zachęcać do czytania, ale także uczyć i wychowywać, promuje pozytywne wartości jak szacunek, przyjaźń, wierność, miłość do przyrody, otwartość na drugiego człowieka, życzliwość i umiejętność współpracy.
Ta emanująca ciepłem historia o zwierzętach niesie ze sobą mądre przesłanie i przekazuje dzieciom zasady, które są istotne w codziennym życiu i znacznie ułatwiają nam, ludziom, wspólną egzystencję. 
Książeczka, podobnie jak jej poprzednia część, ma grubą, przyjemną w dotyku oprawkę i efektowną szatę graficzną, napisana jest przystępnym językiem, skierowanym do dzieci i wzbogacona pięknymi ilustracjami, stanowiącymi połączenie zdjęć i rysunków. 
Myślę, że seria książeczek o zajączku Filipie powinna się znaleźć w każdej dziecięcej biblioteczce. Polecam :).Facebook25 komentarzy:

 1. Great post! ♥
  New post on my blog: http://vesnamar.blogspot.rs/2017/03/blue.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę,że ta KSIĄŻECZKA mogłaby zaciekawić moją małą chrześnicę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książeczka, ładne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. wartościowa pozycja dla najmłodszych! Super!

  OdpowiedzUsuń
 5. Helo, nice book with lovely pics. Have a nice day. Best regards Jana

  OdpowiedzUsuń
 6. wartościowa pozycja dla najmłodszych a i dorosły skorzystać może:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak będziemy kiedyś szukać prezentu dla dzieciaczków to wiemy po co sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam w ogóle o tej książeczce :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Powinna zaciekawić najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 10. It seems interesting and a great book for kids!
  www.recklessdiary.ru

  OdpowiedzUsuń
 11. Looks like a nice children's book, I wish I know how to read it ;-)

  www.busyandfab.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Amazing book, very interesting :)
  Kiss, Kati

  OdpowiedzUsuń
 13. Thanks a lot :D

  look so funny my dear :D nice children book <3

  NEW OUTFIT POST | Hello Dear Friend, I Hope You’re Well.
  InstagramFacebook Oficial PageMiguel Gouveia / Blog Pieces Of Me :D

  OdpowiedzUsuń
 14. que libro mas bonito para los peques de la casa

  OdpowiedzUsuń
 15. Thank you Mrs.Rose

  Have a good week, dear hugs.

  Kisses

  http://nintudo.blogspot.com.br/

  OdpowiedzUsuń
 16. Such a magnificent story, I remember the other story about a littele rabbit, they are very educational and have great messages wich is very important for children.
  Wish you a beautiful day!
  Greetings,
  Flo

  OdpowiedzUsuń
 17. Great post! Have a lovely Day! 😘😘😘

  OdpowiedzUsuń
 18. Widzę, że coś godnego uwagi. :)
  Osobiście zachwycona jestem grafiką. Uwielbiam taką luźną kreskę.

  OdpowiedzUsuń