Oczywiście główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest zmiana stylu życia jaka nastąpiła w ostatnich latach, spożywanie wysoko przetworzonej żywności i brak ruchu, a najgorsze jest, że dotyczy to coraz młodszych pokoleń, mnóstwo dzieci cierpi na otyłość, a nawet cukrzycę.
Przykra i smutna prawda jest taka, że potępiamy alkoholizm, narkomanię czy palenie papierosów, a na to, co nas najbardziej zabija, jest ogólne społeczne przyzwolenie i większość osób nie widzi w tym nic złego, z uśmiechem na ustach trujemy siebie i własne dzieci.
Jak wiecie, sama do niedawna należałam do osób żyjących w ten sposób, miałam problem z otyłością i z chęcią opychałam się słodyczami i wszelkiego rodzaju niezdrowymi przekąskami. Odkąd uświadomiłam sobie jak ważna jest zmiana stylu życia, postanowiłam także wprowadzać zdrowe nawyki w domu i zachęcać męża i syna do jedzenia pełnowartościowych produktów, większej aktywności fizycznej i unikania słodyczy. Oczywiście w przypadku dziecka to nie jest takie proste, o wiele łatwiej by było gdyby syn od urodzenia był uczony takich zasad, bo przyzwyczajenia robią swoje, a trudno wymagać od dziecka by w swoich wyborach kierowało się zdrowym rozsądkiem i myślało o zdrowiu.
W związku z tym chętnie zaglądam do poradników, z których można się dowiedzieć co nieco jak postępować z dzieckiem w takiej sytuacji i jak przestawić je na zdrowszy styl życia. Bardzo inspirującą publikacją, okazała się być książka "Zdrowy jak japońskie dziecko" autorstwa Naomi Moriyama i Wiliama Doyle.
Opis:
- Tytuł oryginału: Secrets Of The World's Healthiest Children
- Tłumaczenie: Katarzyna Mojkowska
- Wydanie: 1
- Data wydania: 01.03.2017
- Oprawa: miękka
- Liczba stron: 304
- Format: 14.0 x 20.3 cm
- Cena katalogowa: 34,90
- ISBN: 978-83-287-0398-8
- Autor: Naomi Moriyama, William Doyle
Autorzy książki, Naomi Moriyama i William Doyle, to małżeństwo, ona pochodzi z Japonii i analizuje dowody na to, że mali Japończycy cieszą się najlepszym zdrowiem na świecie. Japonia jest narodem, który zajmuje pierwsze miejsce w światowym rankingu w długowieczności w zdrowiu, jak i zachowującym bardzo niski poziom otyłości dziecięcej w stosunku do reszty świata.
Aktualnie para mieszka w USA, ale w celu napisania tej interesującej publikacji, wybrali się w rodzinne strony Naomi, by poszukać odpowiedzi na pytanie, co takiego robią Japończycy, że ich dzieci są szczupłe i zdrowe? Wcześniej wydali także książkę skierowaną do kobiet pt. "Japonki nie tyją i się nie starzeją".
Książka napisana jest przystępnym językiem, podzielona na trzy części i aneksy z ważnymi ciekawostkami. W pierwszej części autorzy zastanawiają się w jaki sposób można rozwiązać światowy problem związany z otyłością i chorobami cywilizacyjnymi.
Kolejna i zarazem główna część, to sekrety pielęgnacji zdrowia, tutaj zawarte są spostrzeżenia i wiedza autorów jaką zdobyli podczas swojej podróży, gdzie nie tylko obserwowali życie przeciętnego, japońskiego dziecka, ale także przeprowadzili wiele wywiadów z lekarzami, naukowcami i ekspertami w dziedzinie zdrowia.
W ostatniej części znajdziemy inspiracje japońskich posiłków, tutaj można poczytać na temat kultury jedzenia w Japonii, poznać ciekawe składniki, które są stałym elementem tamtejszej kuchni, a także poznać rodzinne przepisy w japońskim stylu.
Książka "Zdrowy jak japońskie dziecko" ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie rodziców, by wprowadzali zdrowe nawyki żywieniowe u swoich dzieci. Mimo, że jest to poradnik oparty o kulturę i kuchnię japońską, to rady w nim zawarte mogą być zastosowane w każdym domu, są to zasady uniwersalne.
Dzięki tej publikacji poznamy nie tylko sekrety długowieczności, zdrowia i szczupłej sylwetki Japończyków, oparte o liczne badania naukowe i opinie ekspertów, ale także dowiemy się w jaki sposób zachęcać własne dzieci do zmiany stylu życia, ta część dotyczy sfery psychologicznej związanej odżywianiem.
Według mnie publikacja jest jak najbardziej warta przeczytania, zawiera wiele praktycznych porad, które rodzice mogą wprowadzić w życie i tym samym zadbać o dobre zdrowie i kondycję swojego dziecka. Polecam :).
Facebook
which the book was in English, would love to read it.
OdpowiedzUsuńGlowyshoes's blog
Ciekawa pozycja, sporo można się dowiedzieć :)
OdpowiedzUsuńThanks a lot :D
OdpowiedzUsuńsounds super interesting my dear :D Love book reviews
NEW DIY POST | Hand to Support Rings.
Instagram ∫ Facebook Oficial Page ∫ Miguel Gouveia / Blog Pieces Of Me :D
Great post dear! :)
OdpowiedzUsuńkiss
vesnamar.blogspot.rs
Warto poznać tą lekturę, zdrowe żywienie jest w obecnych czasach wskazane.
OdpowiedzUsuńNie cierpię takich książek i jakoś nie jestem w stanie się przekonać.
OdpowiedzUsuńvery nice book :) thanks for sharing.
OdpowiedzUsuńhave a nice day!
annashines.com
Zdrowe żywienie to podstawa warto poznawać nowe przepisy
OdpowiedzUsuńThis is lovely dear x
OdpowiedzUsuńTHE PINK ELEPHANT SHOE // INSTAGRAM //
Masz rację, to co wyniszcza nasze zdrowie najbardziej to właśnie jest na to przyzwolenie i pobłażliwe uśmieszki bo przecież co z tego, że zjemy sobie jeszcze jedno ciastko ;) a właśnie powinniśmy zwracać uwagę nawet na małe aspekty. Pracuję z dziećmi i widzę ile przynoszą słodyczy nawet na jedne dwugodzinne zajęcia: a tu batonik, a tu rogalik z czekoladą i popijamy tymbarkiem. Rodzice trochę bagatelizują taki problem.
OdpowiedzUsuńintryygująca
OdpowiedzUsuńCoś ciekawego dla każdego, pozdrawiam:)
OdpowiedzUsuńSeems great!
OdpowiedzUsuńCałkiem ciekawa.
OdpowiedzUsuńJa im ugotuję wszystko, tylko żeby to zjedli ;)
OdpowiedzUsuńSama książka musi być ciekawa, ale moich dzieci raczej nic nie przekona do jedzenia zdrowej żywności, wolą być głodne :(
Nice book! Like it!
OdpowiedzUsuńGotičarka
Wiele można się z niej dowiedzieć :)
OdpowiedzUsuńTo jedna z tych książek, dzięki której autentycznie można dowiedzieć się czegoś ciekawego :)
OdpowiedzUsuńZdecydowanie każdy rodzic powinien ją przeczytać :) Cała rodzina na tym skorzysta ;)
OdpowiedzUsuńCiekaw apozycja, nie czytam takich książek, może nadrobię na urlopie :)
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawa książka :)
OdpowiedzUsuńCiekawa książka :)
OdpowiedzUsuńnie czytam takich poradników, niestety :)
OdpowiedzUsuń