środa, 17 października 2018

"Junior Chef" Charise Mericle Harper

Ostatnio powstaje coraz więcej programów kulinarnych, w których kucharze rywalizują ze sobą i walczą o tytuł najlepszego. Tego typu programy pozwalają wielu młodym ludziom się wybić i rozpocząć karierę jako profesjonalny kucharz. Jak wiadomo, wiele programów talent show skierowanych jest również do dzieci i tak też się stało z popularnym programem "Master Chef", który znalazł również swój dziecięcy odpowiednik "Master Chef Junior". Na podstawie tego programu powstała ciekawa publikacja dla dzieci pt. "Junior Chef" autorstwa Charise Mericle Harper, w której można poznać bliżej kulisy programu, można powiedzieć, że "od strony kuchni".

nowość wydawnicza, dla dzieci, książka, Junior Chef, Wydawnictwo Wilga


Opis szczegółowy:

Tytuł: "Junior Chef"
Autor: Charise Mericle Harper 
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka
Ilość stron: 185
Format: 13,9x20,2 cm
Rok wydania: 2018 r.
Cena: 24.99 zł


Bohaterami publikacji są dzieci, które zgłosiły się do programu "Junior Chef", aby walczyć o tytuł najlepszego, młodego kucharza. Wszystkie dzieci mają niebywały talent kulinarny i duże doświadczenie jak na swój wiek, swoimi umiejętnościami zdecydowanie przebijają wielu dorosłych, w tym niejedną panią domu :).
Caroline to 11-letnia dziewczynka pochodząca z Chicago, swoją przygodę w kuchni rozpoczynała we francuskim bistro swoich rodziców, gdzie uczyła się podstaw gotowania.
Tate jest najmłodszym, 9-letnim uczestnikiem programu, pochodzi z Seatle, a swoje umiejętności zdobywał dzięki kulinarnym filmikom dostępnym w internecie.
Olivier to poważny i spokojny 12-latek, bardzo pewny siebie, świadomy swoich doskonałych zdolności kulinarnych.
Rae, czyli ostatnia bohaterka programu, pochodząca z Port Chester. Swoje doświadczenie kulinarne zdobywała dzięki babci oraz sąsiadom o różnym pochodzeniu, dzięki którym poznała różnorodne potrawy i nowe smaki.
Opiekunką dzieci jest Nancy Patel, zdobywczyni "Złotej Łyżki 2013", jej zadaniem jest zapoznanie dzieci z zasadami programu.

W książce opisany jest szczegółowo cały tydzień z życia uczestników programu, którzy przed kamerami muszą się zmierzyć w różnych konkurencjach pod okiem jurorów. Są tu ukazane emocje jakie towarzyszą dzieciom, ich zmagania, przeżycia związane z presją czasu, rywalizacją, stresem i krytyką. Specjaliści od kuchni oceniają ich zdolności i kreatywność, a także umiejętność panowania nad sobą i skuteczność planowania. 
Książka napisana jest przystępnym, lekkim językiem, skierowanym do dzieci i młodzieży, znajdują się w niej czarno-białe ilustracje oraz liczne dymki z wypowiedziami uczestników programu. 
Zdecydowanie powinna przypaść do gustu pasjonatom gotowania, jedzenia oraz tym, którzy lubią programy talent show, zwłaszcza te kulinarne. Czytając publikację, dziecko może przeżyć superprzygodę wspólnie z bohaterami programu, ale też może zapoznać się z różnymi tajnikami gotowania, poznać ciekawe przepisy i praktyczne wskazówki kucharskie. 
Jest to wciągająca opowieść o miłości do gotowania, przyjaźni, odkrywaniu swoich mocnych stron i tego co w życiu najważniejsze, a niekoniecznie wiążące się z byciem najlepszym.3 komentarze:

  1. Ja raczej nie miałabym komu dać, a sama akurat średnio interesuję się programami tego typu :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna pozycja dla fanów tego programu:D
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń