środa, 28 marca 2018

Kuchenny środek czystości z trzech składników

Domowe środki czystości mają wiele zalet, przede wszystkim są całkowicie naturalne i co za tym idzie, nie uczulają i są bezpieczne dla naszego organizmu, ich skuteczność zazwyczaj jest taka sama jak przy stosowaniu sklepowych płynów, a dodatkowo pozwalają na zaoszczędzenie paru groszy, gdyż najczęściej w ich skład wchodzą tanie, ogólnodostępne produkty, takie jak zwykły ocet.
Dziś pomysł na uniwersalny płyn do sprzątania kuchni, który ma działanie dezynfekujące, doskonale radzi sobie z usuwaniem tłustych plam i wszelkiego rodzaju zabrudzeń znajdujących się na powierzchni blatów, na kuchennych szafkach, półkach, stole, czy w zlewie kuchennym. Zawarte w nim olejki zapachowe dodatkowo oczyszczają i odświeżają każdą powierzchnię, dlatego środek ten warto mieć zawsze pod ręką i stosować do przecierania różnych miejsc w kuchni i nie tylko, płyn ten również będzie bardzo przydatny podczas wiosennego sprzątania.

płyn do mycia kuchni, kuchnia, środek czystości, diy, naturalny płyn do czyszczenia


Składniki:

- 1 szklanka octu
- 1 szklanka czystej wody (najlepiej destylowanej) 
- po 10 kropli olejków zapachowych (cytrynowego i rozmarynowego, lub innych według uznania)
* dodatkowo potrzebna będzie butelka ze spryskiwaczem 


Składniki połączyć i przelać do butelki, przed każdym użyciem wstrząsnąć, a następnie spryskać bezpośrednio na powierzchnię lub na szmatkę i przecierać zabrudzone miejsca. Aby płyn ładnie się prezentował możesz przelać go do specjalnej buteleczki z przezroczystego szkła i włożyć do środka gałązkę rozmarynu i skórkę z cytryny. Dzięki stosowaniu tego środka czystości, Twoja kuchnia będzie zawsze czysta i odświeżona. 







Przeczytaj też:

7 komentarzy:

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Myślałam ostatnio właśnie o stworzeniu takiego „swojego” środka czystości, bo niektóre powierzchnie naprawdę ciężko domyć. A ocet chyba zwalczy wszystko :) Pozdrawiam! Milkowomi.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Często używam takiego domowego płynu :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja jeszcze dodaje sody ale wtedy używam mieszanki w rękawiczkach bo mocno wysusza dłonie :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Skorzystam, lubię takie domowe mikstury:)

    OdpowiedzUsuń
  5. Czasami prostota jest najskuteczniejsza. Świetny wpis.

    OdpowiedzUsuń